اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نقی مسکینی عصر شنبه در نشست کارگروه های مرکز حمایت از سرمایه گذاری مراغه با موضوع بررسی مشکلات سرمایه گذاران، افزود: حمایت از سرمایه گذاران و مجریان طرح های اقتصادی و اشتغالزا سیاست راهبردی دولت تدبیر و امید بوده و از اجرای طرح های دارای توجیه فنی و اقتصادی حمایت می شود.
وی افزود: جذب سرمایه گذاران با توسعه تولید داخلی از نیازهای اساسی کشور و به خصوص شهرستان مراغه بوده که در این راستا نهادهای اجرایی این شهرستان موظفند علاوه بر جذب آنها در راستای حفظ سرمایه ها تلاش کنند تا بتوان علاوه بر حمایت از سرمایه گذاران، تولید داخلی را افزایش داد.
مسکینی ادامه داد: تسهیل در سرمایه گذاری نیازمند حذف استعلام های همسو توسط اداره ها برای سرمایه گذاران بوده و مهمترین راهکار برای حفظ سرمایه بخش خصوصی است که باید در این خصوص تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان همکاری های لازم را داشته باشند.
وی اضافه کرد: پیگیری مشکلات سرمایه گذاران از اهداف تشکیل مرکز حمایت از سرمایه گذاری در شهرستان است و رفع مشکلات این بخش در دستور کار قرار دارد و در این کارگروه ها دریافت تسهیلات خوداشتغالی برای متقاضیان و کمک به حل مشکل بخش تولید در دست بررسی است.
وی افزود: حضور مدیران ادارات و کارشناسان مربوطه در این جلسات و آشنایی آنها با مشکلات بخش سرمایه گذاران شهرستان می تواند در رفع مشکلات و تسریع در فعالیت های آن ها موثر باشد.
وی ادامه داد: ایجاد زمینه مساعد برای سرمایه گذاری و تسهیل در موانع موجود اداری، مهم ترین رویکرد مرکز حمایت از سرمایه گذاری این شهرستان برای رونق اقتصادی در بخش های مختلف تولیدی و صنعتی است.
به گزارش ایرنا، در این نشست سه طرح سرمایه گذاری در بخش های مختلف تولیدی و اشتغال در شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم برای تسریع در اجرای آنها ارائه شد.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و نرخ بیکاری در این شهرستان بالاتر از میانگین استانی و حدود 18 درصد است.
3077/9880
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.