اخبار مرتبط

حجت الاسلام فریدون مطهری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به منظور ساماندهی اراضی و املاک موقوفه در مناطق شهری و روستایی و حل مشکلات تصرف این اماکن در مجموعه حقوقی، گزارشات رسیده در این خصوص طبق اسناد بررسی و مطابق آن ها اقدام می شود.
وی اضافه کرد: رفع اختلافات اراضی موقوفه با نشست های شورایی و ریش سفیدان در مناطق روستایی و شهری با همدلی و تفاهم حل و فصل می شود.
مطهری افزود: متاسفانه برخی افراد سودجو اراضی اوقافی در شهرستان را تصرف کرده بودند که این اداره با اقدامات قانونی و به موقع به این موضوع ورود کرده و ضمن برخورد قانونی با افراد سودجو، اراضی موقوفه رفع تصرف شدند.
وی اضافه کرد: نرده ‌کشی و حصارکشی اطراف اراضی موقوفه و نصب تابلو اداره اوقاف از مهمترین برنامه هایی است که برای حفظ، نگهداری و صیانت از اموال موقوفه در شهرستان انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: ارزش و جایگاه بلند و ارزشمند سنت حسنه وقف باید بیش از پیش در بین مسلمان معلوم و گسترش آن فرهنگ سازی شود.
وی با اعلام اینکه موقوفات احسان و نیکوکاری ماندگاری است، اظهار داشت: اموال منقول و غیرمنقول موقوفات امانتی بزرگ است و بر اساس نظر علما و بزرگان دینی هزینه کردن درآمدهای موقوفات فقط بر مبنای نظر و نیت واقف جایز و معتبر است و تغییر نیت و دخل و تصرف در آن مجاز نیست.
مطهری ادامه داد: مردم مراغه موقوفات متعددی را از خود به جای گذاشته اند و این سازمان وظیفه خود می داند که از آنها حفظ ، نگهداری و صیانت کند.
وی از مردم شهرستان خواست که با افراد سودجو که در تصرف اراضی موقوفه نقش دارند مقابله و حامی موقوفات باشند.
وی افزود: تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان از جمله قضایی و انتظامی در رفع تصرف این اراضی موقوفه با این سازمان همکاری های لازم را داشته و این سازمان را در طول این مدت یاری کرده اند.
شهرستان مراغه دارای 694 موقوفه شامل 186 متصرفی، 51 غیرمتصرفی و یک هزار و 968 رقبه است.
این شهرستان با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.