اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمداسماعیل سعیدی روز شنبه در جمع خبرنگاران با تشریح اهداف تشکیل کمیته «برنامه، بودجه و ساختار» در کمیسیون فرهنگی، افزود: اصلاح ساختار حوزه فرهنگ مد نظر کمیته است و پیشنهادات این کمیته در این راستا به کمیسیون تلفیق ارائه خواهد شد.
وی اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن فصل بررسی بودجه سال 98 این کمیته جهت سامان بخشی بودجه حوزه فرهنگ و اعمال نظرات کمیسیون فرهنگی در کمیسیون تلفیق تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی بوده است، اضافه کرد: در نظر گرفتن بودجه 0.6 درصدی برای انقلابی که رنگ و بوی فرهنگی دارد، به هیچ عنوان کافی نیست و باید این رویه اصلاح شود.
سعیدی با یادآوری اینکه سال گذشته از پیکره نحیف بودجه فرهنگی 300 میلیارد تومان کسر شد، افزود: کسر این رقم لطمه جبران ناپذیر بر حوزه فرهنگی داشت و این کمیته برای جلوگیری از چنین تصمیماتی، ساماندهی بودجه حوزه فرهنگ و بازگشت این ارقام به سرفصل بودجه فرهنگی تشکیل شده است.
نایب رئیس کمیته «برنامه، بودجه و ساختار» کمیسیون فرهنگی خانه ملت با بیان اینکه کسر این بودجه با حذف جدول 17 از بودجه سالیانه رقم خورد، ادامه داد: برای اعضای کمیسیون فرهنگی بازگشت جدول 17 موضوعیت ندارد، بلکه مسئله اصلی بازگشت اعتبارات خارج شده از سرفصل حوزه فرهنگی به همین حوزه است؛ با این اتفاق و کسر بودجه‌های فرهنگی بسیاری از فعالیت‌های نهادهای فرهنگی متوقف شد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: یکی دیگر از اهداف تشکیل این کمیته، اصلاح ساختار بودجه‌ فرهنگی کشور است؛ به این نحو که برای نمونه بودجه نهاد کتابخانه‌های کشور 200 میلیارد تومان بوده در حالی که باید بیش از 300 میلیارد تومان حقوق و دستمزد در نهاد پرداخت شود؛ در قانون قید شده مابقی بودجه این نهاد باید از شهرداری‎‌ها تأمین شود، حال اینکه در شرایط فعلی شهرداری‌ها خود با مشکل جدی مواجه بوده و حتی توان پرداخت حقوق خود را هم ندارند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: کمیته برای اصلاح تمام این موارد برنامه دارد و پیشنهادات خود را پس از کار کارشناسی به کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 ارائه می‌‎دهد.
518
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.