به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی عالی در خطبه های نماز جمعه تبریز اظهار داشت: سخنان مسوولان هم تاثیرگذاری داخلی و هم خارجی دارد؛ بر این اساس باید تقوی کلامی را رعایت کنند و موضع گیری مناسب داشته باشند.
وی افزود: مجلس عصاره کشور است، از این رو باید مجلسیان نیز مراقب موضع گیری های خود باشند تا سوءاستفاده از اظهارات آنها نشود.
حجت الاسلام عالی با اشاره به تاثیرات برجام گفت: استکبار با اعتقادات و اصل انقلاب مشکل دارد و اینکه تصور کنیم اگر خواست های آمریکا را تمام و کمال قبول کنیم تمام مشکلات کشور رفع می شود، تفکر درستی نیست.
امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: مصداق اطاعت محض از آمریکا عربستان است که به رغم هماهنگی کامل با استکبار جهانی لقب «گاو شیرده» به این کشور دادند.
حجت الاسلام عالی همچنین با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو بیان کرد: روز دانشجو در واقع روز ضد استکبار و مبارزه با آمریکا است، بنابراین دانشجویان باید انقلابی بوده و با تلاش های خود امیدوار به دستیابی به آرمان های بزرگتر انقلاب باشند.
وی تاکید کرد: دانشجو موتور محرکه جامعه و زبان گویای مردم است، پس باید با روحیه انقلابی خود عمل کند و با حفظ استقلال و تقوی آلت دست جناح های سیاسی نباشد.
حجت الاسلام عالی ادامه داد: دانشجویان با توجه به ارزش علم و دانش، علم آموزی و پژوهشگری را در اولویت فعالیت های خود قرار دهند.
3093/518
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.