اخبار مرتبط

به‌ گزارش ایرنا، مرتضی آبدار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت مستمر و موثر واحدهای تولیدی صنایع ‌دستی و تاثیر بسزای آن ها در رونق اقتصادی استان، افزود: در این مدت 2 هزار و 15 فقره پروانه تولید انفرادی و 96 پروانه تولید کارگاهی از سوی معاونت صنایع دستی استان صادر یا تمدید شده است.
وی هدف از این اقدام را فراهم سازی بستر مناسب برای ارتقای سطح تولید و رونق اقتصادی استان به دست هنرمندان اعلام کرد و اظهار داشت: در این مدت 363 فقره کارت شناسایی هنرمندان صنایع دستی صادر و به هنرمندان ارائه شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی برپایی جشنواره‌ ها و نمایشگاه‌ های صنایع‌ دستی را از مهم ترین اقدام های این اداره کل در راستای معرفی و فروش آثار هنرمندان چیره ‌دست استان اعلام کرد.
آبدار ادامه داد: در این راستا نمایشگاه ملی صنایع دستی در سال 96 و نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018 در سال جاری با حضور هنرمندان 30 استان و 2 کشور خارجی برگزار شد و بیش از 11 میلیارد ریال صنایع دستی در آن به صورت نقدی به فروش رفت.
وی گفت: در سال گذشته بیش از 26 ‌میلیارد و 400‌ میلیون ریال برای ایجاد اشتغال 528 نفر از محل طرح تسهیلات مشاغل خانگی و بیش از 51 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال 341 نفر از محل طرح تسهیلات روستایی جهت اخذ تسهیلات به اداره کار معرفی شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اظهار داشت: این استان در چهارمین دوره از داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی مقاوم دوم کشوری را از نظر کیمیت نشان اخذ شده کسب کرده است.
آبدار افزود: در چهارمین دوره از داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشور، 26 نشان ملی مرغوبیت به نام هنرمندان استان به ثبت رسید که 21 نشان به هنرمندان تبریز، 2 نشان به هنرمندان کلیبر و 3 نشان دیگر نیز به ترتیب به هنرمندان مراغه، اسکو و آذرشهر تعلق یافت.
در زمان کنونی 11 هزار هنرمند در 86 رشته صنایع دستی در آذربایجان شرقی به طور مستقیم فعالیت می کنند.
سال گذشته 2 میلیارد و 400 میلیون دلار کالای غیر نفتی از آذربایجان شرقی صادر شد.
8023/3071
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.