اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی هشترود، مجید احمدی در جلسه هماهنگی توزیع کود بهاره در سال زراعی 97 - 98 افزود: این میزان کود شیمیایی توسط کارگزاری های مجاز این شهرستان بین کشاورزان منطقه توزیع شده است.
وی اظهار داشت: این میزان کود شامل کود 7 هزار 500 تن کود اوره، یک هزار و 450 تن فسفاته و 50 تن پتاس است و برای سهمیه بهاره و مصرف کود سرک سال زراعی 98 - 97 4 هزار و 100 تن کود ازته توزیع می شود.
مدیر جهاد کشاورزی هشترود کاهش حاصلخیزی خاک برای اراضی کشاورزی را مشکل دانست و یادآوری کرد: برای افزایش حاصلخیزی خاک باید کودهای شیمیایی و آلی استفاده شود.
احمدی از کشاورزان خواست در مصرف کودهای شیمیایی به صورت بی رویه خودداری کرده و سعی کنند مصرف کودها بر اساس آزمون خاک و برگ با مشاوره کارشناسان کشاورزی انجام شود.
وی از باغداران نیز خواست برای راهنمایی های لازم در بخش کشاورزی و تغذیه باغات به کارشناسان پهنه مراکز خدمات جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان مراجعه کنند.
احمدی با اشاره به اینکه برای افزایش تولید محصولات کشاورزی همزمان با حفظ منابع آب و خاک باید به صورت بهینه از کودهای شیمیایی نیز استفاده کرد، افزود: کشاورزان با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی، کارگزاران و عاملان مجاز توزیع کود، نسبت به تهیه کودهای مورد نیاز خود اقدام کنند.
شهرستان هشترود با 57 هزار جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7486/8023/3071
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.