اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجید خدابخش عصر شنبه در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: 200 هزار نفر در صنعت فرش آذربایجان شرقی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد تنها 50 هزار نفر بیمه هستند.
وی همچنین با اشاره به تلاش تمام قد دولت برای تامین کالاهای اساسی و رفع مشکلات مردم اظهار داشت: صبح امروز در سمینار استانداران سراسر کشور در تهران مطرح شد که در هفت ماه گذشته 2 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 عنوان کالای اساسی و 19.5 میلیارد دلار ارز نیمایی هم برای صنایع تخصیص یافته است.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: در شرایط فعلی صادرات ریالی و واردات بدون انتقال ارز دچار تردید است و فعالان اقتصادی استان باید به این موارد توجه داشته باشند.
وی ادامه داد: در زمان حاضر ارز در بازار 14 هزار تومان و هر تاجر و بنگاه تولیدی که بتواند از ارز نیمایی استفاده کند، برنده است؛ تجار باید در این شرایط نهایت تلاش خود را برای واردات مواد اولیه با استفاده از ارز نیمایی به کار گیرند.
خدابخش به مسائل فرهنگی دخیل در نوسانات ارزی نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه پتروشیمی کل تولیدات 2 برابر مصرف داخلی است، اما وقتی ارز اختصاص یافت سه برابر مورد نیاز ثبت نام کردند و واحدهایی وجود داشتند که با وجود تعطیلی مطلق ثبت نام کردند و همه این رفتارهای نامناسب در بروز وضعیت فعلی ارز دخیل هستند.
518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.