اخبار مرتبط

حجت الاسلام فریدون مطهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان مراغه دارای 694 موقوفه شامل 237 موقوفه دارای رقبه (186 متصرفی و 51 غیرتصرفی)، 377 مسجد، 80 حسینیه و یک هزار و 968 رقبه است.
وی همچنین به احیای اراضی موقوفه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: احیای موقفه های این شهرستان از رسالت های شرعی و قانونی این سازمان بوده و در این راستا حرکت های مناسبی انجام شده که از آن جمله می توان به کاشت هفت هزار اصله نهال در باغ های موقوفه ای از ابتدای سالجاری اشاره کرد.
وی ادامه داد: در سال گذشته نیز با همکاری واقفان، 10 هزار اصله درخت مثمر در باغ ها و اراضی کشاورزی موقوفه این شهرستان کاشته شده است.
مطهری اضافه کرد: همچنین اوقاف آماده مشارکت آحاد مردم و خیران برای انجام وقف های مشارکتی در زمینه هایی است که در شهرستان احساس نیاز می شود.
وی گفت: در سالجاری 650 مورد بازدید از موقوفات این شهرستان انجام شده که در آن مسائل و مشکلات این موقفه ها مورد بررسی قرار رگفته و راهکارهای مناسبی برای این منظور ارئه شده است.
وی همچنین با اشاره به اجرای طرح شبستان حضرت زهرا (س) امامزاده سید ابراهیم (ع) مراغه افزود: برای اجرای این طرح در سال جاری 500 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.
مطهری با بیان اینکه اقدامات و فعالیت های فرهنگی و مذهبی در مساجد این شهرستان ادامه داد: هم اکنون با همکاری تبلیغات اسلامی در 85 مسجد این شهرستان نماز جماعت برگزار می شود.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.