اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا شاملو روز یکشنبه در جلسه بررسی طرح های اجرایی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در شهرهای استان افزود: اجرای طرح هادی از مهم ترین برنامه ها و اولویت‌های کاری بنیاد در سطح کشور به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه تاکنون در 17 هزار و 500 روستای کشور نیز این طرح اجرا شده است، اظهار داشت: امسال برنامه‌ریزی شده تا طرح هادی برای یک هزار روستای کشور تهیه و در چهار هزار و 500 روستا نیز عملیاتی و اجرا شود.
معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این بنیاد برای اجرای کارهای عمرانی اعتبار دریافت نمی کند، یادآوری کرد: بیشتر کارهای عمرانی این بنیاد از منابع داخلی هزینه و با وجود کمبود اعتبار طرح های این بنیاد در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر به خوبی اجرا می شود.
شاملو از سنددار شدن 80 هزار واحد روستایی و شهری زیر 20 هزار خانوار در سال جاری نیز خبر داد و اظهار داشت: تاکنون با اقدام های انجام شده 200 هزار جلد سند شهری و 200 هزار جلد سند روستایی در شهرهای زیر 20 هزار خانوار در کشور صادر شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح مقاوم‌ سازی واحدهای روستایی گفت: در این راستا بنیاد مسکن با همکاری بانک‌های عامل اقدام به ارایه تسهیلات به متقاضیان می‌کند و تاکنون 2 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم ‌سازی شده است.
شاملو با بیان اینکه امسال مبلغ وام روستایی از 200 میلیون ریال به 250 میلیون ریال با بهره 5 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: امسال طرح بهسازی بافت‌های باارزش نیز در 300 روستای هدف گردشگری در سطح کشور اجرایی شده است.
وی گفت: عملیات اجرایی این طرح در 50 روستای نیمه ‌تمام دارای بافت باارزش دیگر نیز تداوم می‌یابد تا تکمیل شود.
شاملو افزود: تاکنون با وجود نبود اعتبارهای کشوری و استانی، کارهای خوبی در روستاهای اوشتبین جلفا و زنوزق مرند که دارای بافت باارزش هستند، انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان شامل یک هزار و 950 روستا از نعمت تهیه و مطالعه طرح هادی برخوردار شده اند.
حافظ باباپور افزود: در 788 روستای استان نیز تاکنون اجرای طرح هادی روستایی عملیاتی شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون 209 هزار و 776 جلد سند روستایی و 23 هزار و 313 سند در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت استان صادر شده است.
باباپور ادامه داد: در سطح استان حدود 147 هزار واحد روستایی شامل حدود 49 درصد روستاهای استان مقاوم سازی و نوسازی شده است.
8023/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.