اخبار مرتبط

علی پاشایی روز یک شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به واکسیناسیون اکثریت جمعیت دامی شهرستان در سال های اخیر و بر اساس آمارهای ارائه شده توسط شبکه بهداشت و دانشکده علوم پزشکی شهرستان میزان مبتلایان تب مالت انسانی دراین شهرستان از 31 نفر در سال 96 به 15 نفر در سالجاری کاهش یافته است.
وی افزود: آموزش های بهداشتی دامداران و مردم از جمله مواردی است که در کاهش این بیماری نقش بسزایی ایفا کردند.
وی اضافه کرد: توجه مردم در تهیه فرآورده های خام دامی بهداشتی از مراکز مورد تایید دامپزشکی گام بسیار موثری در یاری رساندن به ارگان ها و سازمان های مسئول برای مراقبت از بهداشت عمومی در شهرستان خواهد بود.
پاشایی ادامه داد: اجرای طرح های آموزشی و برگزاری کلاس های آموزشی برای دامداران، روستائیان و شهروندان از جمله راهکارهای موثری است که در راستای کاهش میزان ابتلا به این بیماری در این شهرستان اجرا شده است.
وی به اجرای طرح واکسیناسیون بروسلوز در واحدهای دامی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: امسال واکسیناسیون بروسلوز در اکثر واحدهای دامی شهرستان انجام گرفته و این طرح با اولویت مناطق با جمعیت دامی بالا انجام پذیرفته و سپس در تمامی واحدهای دامی شهرستان اجرا خواهد شد.
وی افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از موازین بهداشتی در تولید، فراوری، بسته بندی و عرضه محصولات دامی، شهروندان می توانند از طریق سامانه 1512 شبکه دامپزشکی را در جریان این امر گذاشته تا در سریع ترین زمان رسیدگی شود.
شهرستان مراغه با داشتن حدود 912 هزار واحد دامی از قطب های مهم تولید دام و فرآورده های دامی در شمال غرب کشور محسوب می شود.
این شهرستان با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.