اخبار مرتبط

اکبر ابراهیمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مرحله نخست جشن عاطفه‌ ها با شعار 'مهر بسته به مهر شما'، 15 و 16 شهریور ماه در معابر شهر و پایگاه های اصلی کمیته امداد و میعادگاه نماز جمعه برپا و مرحله دوم نیز در قالب جشن نیکوکاری 11 مهر ماه همزمان با بازگشایی مدارس در سطح مدارس و در بین دانش آموزان برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود یک هزار و 350 دانش آموز زیرپوشش کمیته امداد این شهرستان هستند، اضافه کرد: این آمار در سال گذشته یک هزار و 300 نفر بود که امسال 50 دانش آموز به این آمار اضافه شده است.
ابراهیمی با بیان اینکه در جشن عاطفه های سال گذشته یک میلیارد و 940 میلیون ریال کمک های مردمی جمع آوری شده بود، افزود: پیش بینی می شود امسال در مجموع دو مرحله اول و دوم بیش از سه میلیارد ریال کمک های مردمی به صورت نقدی و همچنین بسته های تحصیلی جمع آوری و به دانش آموزان نیازمند اهدا شود.
وی به پرداخت الکترونیکی صدقه نیز اشاره کرد و افزود: در راستای بهره مندی از روش های نوین پرداخت صدقات و انفاقات، مردم نیک اندیش مراغه می توانند با شماره گیری* 8877 * 4113 # از طریق موبایل اقدام به پرداخت الکترونیکی صدقه کنند.
ابراهیمی همچنین از توزیع 240 کیلوگرم گوشت قربانی به ارزش 120 میلیون ریال در بین نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد در دهه نخست محرم خبر داد و گفت: گوشت‌ های قربانی پس از بسته ‌بندی در بین 240 خانوار تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان توزیع شد.
وی اضافه کرد: مردم خیر و نوع‌ دوست مراغه همواره در اعیاد و مناسبت‌ های ویژه نظیر عید قربان، عید فطر، جشن گلریزان و هفته احسان و نیکوکاری و همچنین در ماه های محرم و صفر با حضور پرشور و تأثیرگذار خود دل نیازمندان جامعه را شاد کرده و می‌ کنند.
وی بر ضرورت سبقت گرفتن در کار خیر تأکید کرد و افزود: در بین مردم، قشری که از همه نیازمندتر و کمک ‌رسانی به آنها بر همگان ضروری است فقرا هستند و خدا در قرآن به کرات مومنان را به انفاق و کمک‌ رسانی به فقرا و مستمندان جامعه سفارش کرده است.
ابراهیمی با بیان این که خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته از خانواده های تحت پوشش ارائه می شود، افزود: مددکاران این نهاد در حد توان خود می کوشند تا نیازمندی خانواده ها را در زمان مناسب مرتفع سازند.
وی افزود: کمیته امداد شهرستان مراغه آماده دریافت نذورات اعم از گوشت قربانی، جیره خشک، غذای گرم و همچنین توزیع آنها در بین نیازمندان است.
وی ادامه داد: عزاداران حسینی می توانند برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های تلفن 041 - 37230222 و 041 - 37252111 تماس بگیرند.
بیش از 6 هزار خانواده نیازمند در مراغه زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان قرار دارند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.