اخبار مرتبط

حجت الاسلام احمد مطهری اصل روز شنبه در همایش استقلال علمی - فرهنگی و احیا امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به به مروف و نهی از منکر جزو فروع دین است و امام صادق (ع) در این مورد فرموده اند که تمامی واجبات در سایه عمل به این فریضه پذیرفته می شوند.
وی افزود: در جامعه ای که گناهکار باشد و امر به معروف و نهی از منکر در آن جامعه انجام نشود، خداوند از مردم آن جامعه عبادت را نیز در حد اعلی قبول نمی کند و این عبادت محض نمی تواند آن جامعه را نجات دهد.
امام جمعه موقت تبریز با بیان این که هیچ مسلمانی نباید به این فریضه بی تفاوت باشد، گفت: صرف نماز خواندن و روزه گرفتن، مسلمان را از انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی نیاز نمی کند.
وی با بیان اینکه خداوند نیازی به عبادت های ما ندارد،خاطرنشان کرد: با کم و زیاد شدن عبادت های ما نه از عظمت خدا کم می شود و نه به عظمت خدا اضافه می شود، بلکه به خاطر خود بشر است که خداوند می گوید عبادت کنید.
امام جمعه موقت تبریز با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر می تواند از پایین ترین رده مسلمانان نسبت به بالاترین رده مسلمانان باشد، افزود: در زمان پیامبر اسلام (ص) تا زمانی که این فریضه بر اعراب حاکم بود توانستند دو سوم دنیا را فتح کنند و از زمانی که این فریضه به دست فراموشی سپرده شد، از آن موقع مسلمانان عقب ماندند.
حجت الاسلام مطهری اصل گفت: ما بعد از انقلاب اسلامی ایران مقداری به این فریضه توجه کرده ایم و اگر به طور کامل برای احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر توجه می کردیم وضع مان بهتر از این بود.
وی با اشاره به این که در طول تاریخ و از ابتدای خلقت انسان، دین، فرهنگ و علم با هم و در کنار هم بوده اند و هرگز از هم جدا نمی شوند، افزود: در تمام دنیا این علما، اندیشمندان و نخبگان هستند که با کم ترین امکانات و در نهایت تنگدستی این سه اصل مهم را نگه داشته اند.
6132/6183
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.