اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: در این شرایط خطیر، نباید پشت دولت را خالی کرد بلکه همه باید دولت و مسئولان را حمایت کنند زیراکه تمامی هجمه ها و فشارها بر روی دولت قرار دارد.
وی ادامه داد: با توجه به شکست های دشمنان قسم خورده نظام اسلامی در عرصه نظامی، آنان به دنبال ضربه زدن به نظام و تضعیف آن با بهره گیری از ابزار تحریم ها و فشار اقتصادی هستند.
وی اضافه کرد: مسئولان نیز در وضعیت فعلی و با توجه به تحریم های بی سابقه علیه کشورمان، مدیریت مناسب و رسیدگی و رفع مشکلات مردم را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.
خطیب جمعه مراغه گفت: دشمن می خواهد با ایجاد گرانی، تورم، مشکلات اقتصادی و معیشتی، حمایت مردم را از دولت و نظام اسلامی کم رنگ کرده یا سلب کند.
آیت الله پورمحمدی با اشاره به فرارسیدن عاشورا و تاسوعای حسینی و ایام عزاداری حسینی افزود: فرهنگ عاشورا باید سرمشقی برای تمایم ملت های آزاده جهان شود.
وی ادامه داد: سوگواری های حسینی نیز باید عاری از بدعت ها، خرافه گریی و اغراق ها باشد و در شان اهل بیت عصمت و طهارت و امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت برگزار شود.
وی همچنین با اشاره به روز شعر و ادب فارسی و زادروز استاد شهریار گفت: این استاد بزرگ عرصه فرهنگ و هنر در زبان های فارسی و ترکی اشعار بزرگ و تاثیرگذاری را سرود و نامگذاری زادروز وی به عنوان روز شعر و ادب فارسی، اقدامی شایسته است.
وی افزود: اشعار استاد شهریار همواره سرشار از احساسات پاک و انسانی و در مدح اهل بیت (ع) از جمله حضرت علی (ع) و آل الله بوده است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.