انتشار اشعاری در وصف امام‌خمینی (س)

تازه‌ترین دفتر شعر حجت‌الاسلام والمسلمین رشاد با عنوان «تلویحات» که به سبک نو در وصف امام خمینی (ره)‌ سروده شده است، در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

کد خبر: 14513 | تاریخ خبر: 15/02/1389
نسخه چاپی | ارسال به دوستان
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
 تازه‌ترین دفتر شعر حجت‌الاسلام والمسلمین رشاد با عنوان «تلویحات» که به سبک نو در وصف امام خمینی (س)‌ سروده شده است، در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.
 به گزارش  روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مجموعه «تلویحات» اشعاری به سبک شعر نو است که حجت‌الاسلام علی‌اکبر رشاد، در سوگ حضرت امام خمینی (س) سروده است.
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مقدمه این کتاب آورده است: «دفترکی که اینک در میان دستان مبارک شماست، در بردارنده دل‌گویه‌ها و جان‌مویه‌هایی است که شاعر ـ اگر شاعرش توان نامید ـ در صفت و سوگ راحل رستگار، حضرت امام خمینی ـ سلام الله ورضوانه علیه ـ قلمی کرده است. این مسودات، اگر از دل برنخاسته بود و از جان مایه نگرفته بود، ابداً ارزش نشر نداشت.
رشاد در بخش دیگری از مقدمه کتاب خود می‌نویسد: من سپاس‌پذیر دوستان واحد ادبیات مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) هستم که این کم‌ترین را نیز، به بهانه در دست داشتن این «کلاف نخ» نخ‌نما شده، به صف خریداران یوسف، راه دادند.
یکی از شعرهای این مجموعه به شرح زیر است:
خون می‌تراود از حلقوم این قلم
ـ خون دلم ـ
و اندر عروق ممتد کاغذ
تزریق می‌کنم آن را.
تاکنون دو مجموعه شعر با عناوین «گزیده ادبیات معاصر» در سال 1380 توسط انتشارات نیستان و «تماشای جمال» در سال 1383 توسط انتشارات اطلاعات، از حجت‌الاسلام والمسلمن رشاد منتشر شده است.
«تلویحات» توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج در یک‌هزار نسخه و به قیمت 13 هزار ریال، راهی بازار نشر شده است.

انتهای پیام /*
  • به کانال تلگرام جماران بپیوندید
  • اینستاگرام جماران

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده:  
پست الکترونیک:
نظر:
کد امنیتی