مجموعه مقالات همایش اندیشه‌های قرآنی امام خمینی (س)

"قرآن کریم، کتاب انسان سازی است." این جمله مشهور امام خمینی(س) بارها توسط رسانه های مختلف مطرح شده و به گوش همگان آشناست و می توان گفت عصاره اندیشه های قرآنی ایشان در همین جمله پرمعنا نهفته است.

کد خبر: 12772 | تاریخ خبر: 05/07/1388
نسخه چاپی | ارسال به دوستان
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

مجموعه مقالات همایش اندیشه‌های قرآنی امام خمینی (س) به کوشش دفتر قم موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) توسط چاپ و نشر عروج منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در مقدمه کتاب آمده است: "قرآن کریم، کتاب انسان سازی است." این جمله مشهور امام خمینی(س) بارها توسط رسانه های مختلف مطرح شده و به گوش همگان آشناست و می توان گفت عصاره اندیشه های قرآنی ایشان در همین جمله پرمعنا نهفته است. سخنرانی ها و بیانیه های ایشان در بردارنده برداشت هایی از قرآن کریم است که قابل فهم و توجه عموم مردم و مخاطبین قرار دارد و با ادبیات بسیار ساده ای بیان شده است. کتب فقهی و اصولی و آداب الصلاه ایشان در بردارنده بحث هایی از تفسیر و قرآن است که به زبان خواص نگاشته شده و تفسیر سوره حمد ایشان و برخی مباحث تفسیری در لابه لای کتب دیگرشان برای اخص خواص نگاشته و بیان شده و اندک افرادی توان استفاده و فهم این نوشته ها را دارند. این مجموعه به چند بخش کلی تقسیم می شود: جایگاه و جلوه های افکار و شخصیت قرآنی امام، علوم قرآن و قرآن شناسی،روش شناسی تفسیر و تاویل و فهم قرآن،تفسیر ترتیبی و تفسیر موضوعی و استنطاقی"

چاپ اول این کتاب در 3000 نسخه و با قیمت 39000 ریال توسط چاپ و نشر عروج منتشر شده است.

انتهای پیام /*
  • به کانال تلگرام جماران بپیوندید
  • اینستاگرام جماران

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده:  
پست الکترونیک:
نظر:
کد امنیتی  
 
 

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت