اخبار مرتبط

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: مرحله استانی پانزدهمین دوره مسابقات ملی آزمایشگاه با حضور 96 دانش آموز برگزیده دوره متوسطه نظری در سنندج برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مهدی نامدار افزود: مرحله استانی مسابقات ملی آزمایشگاه علوم با حضور 22 نفر از دست اندرکاران، داوران، ناظرین و 95 نفر از دانش آموزان مدارس متوسطه نظری سطح استان در قالب 32 تیم سه نفره در رشته های فیزیک، شیمی، زیست شناسی و آزمایشگاه علوم در مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی مراکز استعدادهای درخشان سنندج برگزار شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان در خصوص برگزاری مسابقات ملی آزمایشگاه گفت: این مسابقات در مرحله آموزشگاهی، شهرستانی، قطبی، استانی و کشوری در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد که دانش آموزان پس از طی مراحل آموزشگاهی و شهرستانی، در مرحله قطبی، در 4 گروه درسی سه نفره از 8 قطب استان با هم به رقابت پرداختند.

نامدار با بیان اینکه از 4 گروه درسی 24 نفر برای شرکت در مرحله کشوری انتخاب می شوند، گفت: بعد از برگزاری آزمون پایانی تیر ماه 96 ، تعداد 12 نفر در قالب 4 گروه درسی سه نفره به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را نهادینه سازی مهارت های عملی و آزمایشگاهی در دروس علوم پایه دانست و گفت: تیم دانش آموزی گروه آزمایشگاه فیزیک استان کردستان سال گذشته در چهاردهمین دوره مسابقات آزمایشگاه دوره دوم متوسطه، عنوان سوم کشوری را از آن خود کرده بود.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.