sport

نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و ۳ برنز به کار خود در تورنمنت کشتی گیران و مربیان اوکراین پایان دادند.

به گزارش جی پلاس، در جریان دومین روز از رقابت های کشتی آزاد و فرنگی تورنمنت اوکراین،حامد رشیدی و مرتضی قیاسی در اوزان ۷۰ و ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد به مدال نقره رسیدند و پیمان بیابانی در وزن ۶۱ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

پویا رحمانی در سنگین وزن نیز با شکست مقابل رقبا حذف شد.

در جریان دومین روز از رقابت های کشتی فرنگی نیز،۴ نماینده ایران عملکرد ناامیدکننده ای داشتند و از رسیدن به مدال بازماندند.

محمدرضا گرایی در وزن ۶۶ کیلوگرم، هادی علیزاده پورنیا در وزن ۷۵ کیلوگرم و شهاب قوره جلیلی در ۱۳۰ کیلوگرم با شکست مقابل حریفان‌شان از دور رقابت‌ها کنار رفتند و داود عابدین‌زاده نیز در وزن ۸۵ کیلوگرم به عنوان پنجمی بسنده کرد.

تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی باشگاه رعد پدافند هوایی به نمایندگی از کشورمان در این رقابت ها حضور داشتند که در پایان و در رشته کشتی آزاد به یک مدال طلا، ۲ نقره و ۳ برنز و در کشتی فرنگی به یک مدال طلا و یک نقره دست یافتند.

برای تیم کشتی آزاد باشگاه رعد پدافند هوایی رضا افضلی در وزن ۷۴ کیلوگرم به مدال طلا، حامد رشیدی و مصطفی قیاسی در اوزان ۷۰ و ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره و رضا اطری، پیمان بیابانی و حسین شهبازی در اوزان ۵۷، ۶۱ و ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند و مرتضی قیاسی و پویا رحمانی در اوزان ۶۵ و ۱۲۵ کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفتند.

همچنین برای تیم کشتی فرنگی باشگاه رعد پدافند هوایی نیز فرشاد بلفکه در وزن ۷۱ کیلوگرم به مدال طلا و شیرزاد بهشتی طلا در وزن ۵۹ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند، داود عابدین زاده در وزن ۸۵ کیلوگرم پنجم شد و محمدرضا گرایی، هادی علیزاده پورنیا، مهدی محمدزاده و شهاب قوره جیلی در اوزان ۶۶، ۷۵، ۸۰ و ۱۳۰ کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفتند.

نتایج نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی ایران در روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است:

۲ مدال نقره رشیدی و قیاسی و برنز بیابانی در کشتی آزاد

در کشتی آزاد و در وزن ۶۱ کیلوگرم، پیمان بیابانی در دور نخست آندری استویانوف از اوکراین را شکست داد وی در دور بعد نیز با نتیجه ۸ بر صفر از سد داوید دوبری از رومانی گذشت اما در مرحله نیمه نهایی مقابل احمد نبی گوارزاتیلوف از آذربایجان با نتیجه ۹ بر ۳ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار ولادمیر دوبوف از بلغارستان را با نتیجه ۹ بر ۲ شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم حامد رشیدی در کشتی نخست مقابل واسلی میخایلوف از اوکراین با نتیجه ۷ بر ۶ به پیروزی رسید. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۶ بر ۴ از سد جیسون چامبرلاین از آمریکا گذشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. رشیدی در این دیدار نیز مقابل سیمون رادولوف از اوکراین با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل جیمز گرین از آمریکا شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم مصطفی قیاسی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل استفان ورب از مجارستان با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی رسید، وی در دور سوم با نتیجه ۶ بر ۲ از سد گئورگی سردکوف از بلغارستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قیاسی در این دیدار نیز با نتیجه ۴ بر ۲ بوریس ماکویف از اسلواکی را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۸ بر صفر (ضربه فنی) مقابل گاجی مراد ماگومد سعیداف از آذربایجان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم پویا رحمانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دانیلو کارتاوی از اوکراین با نتیجه ۱۰ بر ۴ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، رحمانی از دور رقابت ها کنار رفت.

عملکرد ضعیف ۴ فرنگی کار ایران

در کشتی فرنگی و در وزن ۶۶ کیلوگرم، محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل شرهی هارکوشا از اوکراین با نتیجه ۷ بر ۵ به پیروزی رسید.وی در دور سوم مقابل داتو چخارتیشویلی از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرج در دور بعد، گرایی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۵ کیلوگرم هادی علیزاده پورنیا در دور اول مقابل میهایل باردوف از مولداوی با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت اما در مسابقات این گروه با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل وارشام بورانیان از ارمنستان شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۸۵ کیلوگرم داود عابدین زاده در دیدار نخست مقابل گوگا گاگنیدزه از بلاروس با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل میکالای استادوب از بلاروس به پیروزی رسید اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل الکساندر شیشمان از اوکراین شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. عابدین زاده در این دیدار مقابل ژان بلنیوک قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از اوکراین با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم شهاب قوره جیلی در دور اول مقابل الکساندر چرنتسکی از اوکراین با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این اوکراینی در دورهای بعد، از دور رقابت ها کنار رفت.

 

کدخبر: 584707
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ