اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حسین صفایی روز پنجشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی افزود: ظرفیت ها و توانمندی های شبکه تعاون روستایی کشور بسیار بالاست و اجرای قانون تضمینی خرید از کشاورزان مهمترین وظیفه تعاونی های روستایی کشور است.
صفایی، متعادل کردن واردات و افزایش صادرات محصولات کشاورزی را جزو سیاست های وزارت جهاد کشاورزی دانست و ادامه داد: در دولت تدبیر و امید تراز تجاری کشاورزی کشور به پنج میلیارد دلار رسید و مثبت شد و طبق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا پایان برنامه ششم توسعه این تراز به صفر برسد.
صفایی بیان کرد: خود اتکایی و خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک مانند گندم و کلزا جزو سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بوده و خرید تضمینی و حمایتی محصولات کشاورزی در این راستاست .
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: واردات سالانه حدود چهار میلیارد دلار دانه روغنی به کشور رقم قابل توجهی است و در این راستا افزایش سطح زیر کشت و تولید دانه روغنی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
صفایی اظهار کرد: امسال آذربایجان غربی نیز در این زمینه با افزایش 10 برابری سطح زیر کشت و تولید دانه روغنی کلزا جزو استان های پیشرو کشور در تحقق این اهداف است.
وی بیان کرد: بحران آب، فناوری، مشارکت، بهره وری و بازار از مهمترین چالش ها و مشکلات صنعت کشاورزی کشور است و سازمان های تعاون روستایی با بالا بردن مشارکت های کشاورزان باید در رفع این بحران ها نقش خود را ایفا کنند.
به گزارش ایرنا تشکیل زنجیره های تولید در بخش کشاورزی از داشت تا برداشت و عرضه و صادرات از اهداف مهمی است که وزارت جهاد کشاورزی آن را پیگیری کرده و هم اکنون زنجیره سیب درختی در حال شکل گیری است.
7125/3072
** خبرنگار: طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.